Feestdagen in oktober

10 oktober: Sterre der Zee

Sinds enkele jaren is 10 oktober in het bisdom Roermond de feestdag van Onze-Lieve-Vrouw Sterre der Zee. Volgens de heilige Hiëronymus is dit betekenis van de naam Maria. Hij deelde de Hebreeuwse naam “Maryam” op in “Mar” en “Yam,” wat in het Latijn neerkomt op “Stilla Maris” oftewel “druppel der Zee.” Dit werd later verbasterd tot “Stella Maris” oftewel “Sterre der Zee”.

12 oktober: Harlindis en Relindis van Aldeneik

Aan deze kant van de Maas staat hun feestdag niet op de officiële kalender, maar Harlindis en Relindis waren twee belangrijke abdissen in Aldeneik bij Maaseik. Dit jaar is er extra feest vanwege de 25-jaarlijkse ommegang. (zie ook bericht hierboven).

30 oktober: Zalige Maria Teresa Tauscher

En sommige feesten vieren we niet. Vandaag is eigenlijk de feestdag van Anna Maria Tauscher, de stichteres van de zusters karmelietessen in Sittard, die in 1938 in het klooster aan de Kollenberg overleed. Maar omdat haar feestdag dit jaar op een zondag valt, wordt die niet officieel gevierd. Maar even haar denken mag best.

Reacties zijn gesloten.

Ondersteund door WordPress | Thema: Baskerville 2 door Anders Noren.

Omhoog ↑