Advent.. op weg naar Kerstmis

‘Onze opdracht voor de toekomst’

We spoeden ons alweer naar het einde van het jaar 2023. Maar op 3 december
begint al het nieuwe kerkelijk jaar, met een periode van bezinning en verwachting
die wij Adventstijd noemen. Een tijd van wachten en verwachten.

De meeste mensen weten wel dat we in deze periode uitzien naar het Kerstfeest. Dit is normaal gesproken een tijd van het jaar waarin families en vrienden samenkomen in een geest van vreugde, liefde en hoop. Elk jaar in december worden de beeldjes in alle soorten en maten uit hun opslagplaats gehaald. Het jaarlijkse ritueel van het plaatsen van de kerststal kan beginnen. En als de stal in combinatie met een versierde kerstboom eenmaal staat, is het eigenlijk al een beetje Kerstmis. Kerstmis is het feest van de vrede. Helaas is die vrede in onze huidige situatie vaak ver te zoeken. We leven in een verwarrende tijd waarin ons gevoel van veiligheid op de proef wordt gesteld. Een tijd vol conflicten, met oorlogsaanvallen en toenemende verharding. Leven in een onveilige situatie, door welke oorzaak dan ook, brengt angst met zich mee. Vaak is dat angst voor het gedrag van de ander of eigen (aan)kunnen of gebrek aan respect wat hieraan ten grondslag ligt.


Kerstmis biedt ons een moment van bezinning: hoe met de onvrede in de wereld en om ons heen om te gaan? Hoe sterk zijn wij in onze innerlijke verdraagzaamheid, het ruimte scheppen voor de ander, aandacht te hebben voor het liefdevolle en het tonen van respect? We mogen er nog steeds vanuit gaan dat naastenliefde, respect voor de medemens en verantwoordelijkheidsgevoel voor de wereld waarin we leven geen tradities van het verleden zijn, maar onze opdracht voor de toekomst. Het kerstverhaal herinnert ons eraan dat, door de duisternis heen, het Licht altijd schijnt. Het Licht dat ons wijst naar de geboorte van Jezus. De herders ontvingen de boodschap van de engelen en gingen naar dat Licht toe, de koningen volgden de Lichtende ster en kwamen van verre omdat dit Licht een bijzondere betekenis uitstraalde. Ook zij vonden het Licht.

Zo kan Kerstmis een Lichtpunt zijn in onze duistere tijd. Ik wens u allen een goede voorbereiding op het Kerstfeest.
Kapelaan Siju

Reacties zijn gesloten.

Ondersteund door WordPress | Thema: Baskerville 2 door Anders Noren.

Omhoog ↑