Kerkelijke feesten op 4 en 12 juni

4 juni: Sacramentsdag:

Op 4 juni viert de Kerk wereldwijd het hoogfeest van Sacramentsdag, maar in Nederland en België wordt het de daaropvolgende zondag, 7 juni, gevierd.
Sacramentsdag verwijst naar Witte Donderdag, waarop de Heer het sacrament van de Eucharistie instelde. Daarin gaf Hij zichzelf uit liefde voor ons in brood en wijn als voedsel voor onze levensweg. Wij geloven dat de Heer werkelijk en blijvend aanwezig is in het eucharistisch brood. Daarom worden de geconsacreerde hosties bewaard in het tabernakel. De brandende godslamp getuigt van Christus’ werkelijke tegenwoordigheid.

Behalve op sacramentsdag zelf, worden op 31 mei en 5 juli respectievelijk in Wijlre en Gulpen de jaarlijkse processies gehouden, waarin wij met Christus door ons dorp trekken als getuigenis van ons geloof in Hem.
Op de eerste vrijdag van de maand wordt in Gulpen het Allerheiligste uitgesteld ter aanbidding. In Wijlre gebeurt dit in de maanden mei en oktober; daarbij wordt tevens het rozenkransgebed gebeden.
In de kerken die overdag geopend zijn, kan men gedurende de dag stille aanbidding houden.

12 juni: Hoogfeest van het Heilig Hart van Jezus

Het hart is het teken van liefde en barmhartigheid voor ons. Jezus’ hart werd door een lans doorboord, waaruit bloed en water stroomden. Dit verwijst naar de sacramenten van Doopsel (water) en Eucharistie (bloed).

Beide feesten getuigen van de liefde die de Heer voor ons allen heeft. Hij gaf niet alleen zijn leven door zijn dood aan het kruis, maar wilde ook blijvend onder ons aanwezig zijn in de Eucharistie. Mogen beide feesten ons inspireren op onze levensweg.

Fons Bessems, diaken

Reacties zijn gesloten.

Ondersteund door WordPress | Thema: Baskerville 2 door Anders Noren.

Omhoog ↑