Maria Hemelvaart 15 aug

Op 15 augustus viert de Kerk dat Maria in de hemel werd opgenomen. Hoe zat dat ook al weer?
De Bijbel vertelt ons niet erg veel over Maria. We kennen de verhalen van de aankondiging van de engel Gabriël; hoe ze Jezus tijdens Zijn leven nabij is, zelfs tot onder het kruis; we bidden regelmatig haar prachtige lofzang, het Magnificat, enz… Het laatste wat de evangelist Lucas schrijft over Maria, is dat zij
samen met leerlingen verenigd bleef in gebed.

Niet alleen in de kunst of in geschriften, maar zeker in het
geloofsleven van mensen heeft Maria een bijzondere plek. Ze is herkenbaar en troostvol. Een voorbeeld voor iedere gelovige.


De Kerk neemt aan dat Maria gestorven is zoals alle andere mensen, wat niet wegneemt dat God haar met ziel en lichaam bij zich heeft opgenomen. Het verschil met ons, gewone stervelingen, is dan dat ze niet het verval van de dood kende. Traditiegetrouw zegenen we in deze contreien de “Kroedwusj”. Een boeket met 7 bloemen en kruiden, waar beschermende en genezende krachten aan worden toebedeeld. Op dinsdag 15 augustus a.s. vieren we de H.Mis om 11.00 uur. Bij goede weersomstandigheden op de Gulperberg, bij het Mariabeeld. Anders in de kerk van Gulpen.

Reacties zijn gesloten.

Ondersteund door WordPress | Thema: Baskerville 2 door Anders Noren.

Omhoog ↑