De zomer staat voor de deur. Voor veel mensen is dat een fijne tijd om naar uit te kijken. Even weg uit de dagelijkse drukte, tijd voor elkaar, voor familie en vrienden, voor ontspanning en nieuwe indrukken. Vakantie geeft ons de kans om op adem te komen.
Dat is belangrijk. In ons dagelijks leven zijn we vaak bezig met afspraken, werk, school, zorgen en verplichtingen. Soms lijken de dagen vanzelf voorbij te vliegen. Juist daarom is het goed om af en toe een pas op de plaats te maken. Niet omdat we niets hoeven te doen, maar omdat we tijd mogen nemen voor wat echt waardevol is.
Rust is meer dan niets doen. Rust is ruimte maken voor wat ons goed doet. Voor een wandeling in de natuur, een goed gesprek, een kop koffie in de tuin, een bezoek aan een geliefde of gewoon een moment van stilte. Vaak ontdekken we juist dan hoeveel mooie dingen er al zijn. Dingen die we in de drukte gemakkelijk over het hoofd zien.
Natuurlijk gaat niet iedereen op vakantie. Sommigen blijven thuis, uit keuze of omdat reizen niet mogelijk is. Maar ook thuis kan de zomer een bijzondere tijd zijn. Misschien is er eindelijk tijd voor dat boek dat al zo lang klaarligt. Voor een fietstocht in de omgeving. Voor een bezoek aan een buur of een familielid. Of gewoon om te genieten van een zonnige ochtend en de rust van een langere dag.
Misschien ligt daarin wel een mooie les van de zomer: geluk zit niet alleen in verre reizen of bijzondere plannen. Het zit vaak in kleine momenten van aandacht en verwondering. In de glimlach van een ander, in een bloem die bloeit, in het geluid van vogels in de vroege ochtend. Het zijn momenten waarin we iets mogen ervaren van Gods goedheid en nabijheid.
Laten we daarom deze zomer met een open hart tegemoet gaan. Of we nu op reis gaan of thuisblijven, laten we de tijd nemen om te genieten, te danken en nieuwe kracht op te doen. Want rust is niet alleen een onderbreking van het gewone leven; rust helpt ons juist om het gewone leven weer als bijzonder te zien.
Een mooie en goede zomer(vakantie) gewenst!